Džaiblogs Kakao.lv

jealousy

Mans vārds ir Kārlis.
Mans darbs ir Delfi.
Mans hobijs Kakao.
Šis ir mans blogs. Par visu.
Seko man @janitors

Mans Flickr
Ābolist, iegūsti sirdsmieru par 5 dolāriem mēnesī
 2014-08-25

-papildināts. Cik neveikli, izrādās Backblaze pieejams arī Windows. Tātad, visiem noderēs!

Runa, protams, ir par bekapu. Konkrēti - par tā labāko variantu - offsite backup, jeb ārpus mājas kopiju.

Mēs visi lietojam Time Machine un jūtamies droši, taču jāpieļauj arī sliktākais variants - šis Time Machine disks kādreiz nobruks, to var nopludināt nevīžīgi augšstāva kaimiņi, vai tas var iet bojā kādā citā nelaimē. Tāpēc prātīgākais variants ir visu padarīšanu bekapot ārpus mājas. Var, protams, rezerves disku stiept līdz uz darbu un glabāt ofisā. Taču daudz prātīgāk ir vienkārši glabāt visu mākonī.

Te arī nonākam līdz stāsta galvenajam varonim - Backblaze. Kas tas ir? Bekapa mākonis, kurā par 5 USD mēnesī var bekapot neierobežotu daudzumu datu. Atkārtošu vēlreiz - neierobežotu daudzumu. Visu no viena datora - iekšējos un ārējos diskus.

Sākotnējā visu labumu ielāde mākonī būs ilga. Man - pateicoties kolosālajam Lattelecom internetam ar 0.5Mbps augšupielādi… - tas prasīja pusotru nedēļu. Tiem, kam laimējies dzīvot optikas zonā process, visticamāk, aizņems vienu nakti. Pēc tam - pēc tam Backblaze augšuplādēs tikai jaunākos failus un tas pat ar manu internetu notiek pietiekoši veikli. Bekapu var atļaut nepārtraukti vai ierobežot uz kādu konkrētu brīdi. Es uzstādīju bekapa laiku naktī 00–08.

Mani, par laimi, vēl nav piemeklējusi tā diena, kad nobrūk datora disks - un es gribu vēlreiz atgādināt, ka nav runa par VAI nobruks, bet KAD nobruks - tāpēc nevaru palielīties cik feini viss notiek, kad faili ir jāsavelk atpakaļ no mākoņa uz datora jauno disku. Taču varu pastāstīt, ka izmantojot Backblaze aplikāciju telefonā (vai vienkārši pārlūkā) es jebkurā brīdī un vietā kur vien ir internets varu piekļūt jebkuriem failiem, kas atrodas manā bekapā. Klik, klik, klik, save.

Vēlreiz par izmaksām - Backblaze vienam datoram mēnesī maksā 5 USD. No šī datora var bekapot neierobežotu daudzumu failu. Ja saimniecībā ir vairāki datori, vajadzēs katram abonēt savu Backblaze, tātad, katram datoram par 5 USD mēnesī. Manuprāt tā ir kolosāli zema cena par iegūto sirdsmieru.

Ja īsti nav ticība vai Backblaze ir tik forša manta kā es te stāstu, to par pliku velti var nomēģināt vienu nedēļu. Protams, ja tev ir lēnais internets, tad nedēļa paies kamēr visu salādē augšā…

Izrādās, ka var arī tikt pie bezmaksas mēneša, ja to iesaka kāds draugs. Piemēram, es. Lūk, šeit ir links, kas tev dos bezmaksas mēnesi Backblaze lietošanai. Arī man tas dos bezmaksas mēnesi, bet man tas nav mērķis. 5 USD ir pietiekoši zema maksa, lai par to galva nesāpētu. Galvenokārt es gribu vienkārši “piespiest” cilvēkus izmēģināt mākoņbekapu, jo tas ir ērti, lēti un droši.

Protams, protams, ja jums datorā ir raķešu palaišanas atslēgas vai cita imagināri supersensitīva informācija, drīkstiet paturēt šaubas par servisa drošību. Līdz šim gan nav bijušas nekādas ķezas ar kaut kādu datu noplūšanu un, protams, dati tiek kodēti ar personīgo atslēgu.

Par alternatīvām. Otrs populārākais mākoņbekaps ir Crashplan. Darbojas līdzīgi, piedāvā dažas interesantas ekstras (bezmaksas var bekapoties uz drauga datoru), taču pats softs ir tik šaušalīgi nejēdzīgs, ka riebj to lietot. Pat izdzēst un slēgt kontu bez suporta neizdevās… Backblaze, savukārt, ir radījuši bijušie Apple darbinieki, un softs, protams, ir eleganti vienkāršs un neuzkrītošs.


  
comments powered by Disqus


↑ uz augšu ↑

rss feed

Kakao.lv

Hosted by TunT.lv