Džaiblogs Kakao.lv

jealousy

Mans vārds ir Kārlis.
Mans darbs ir Delfi.
Mans hobijs Kakao.
Šis ir mans blogs. Par visu.
Seko man @janitors

Mans Flickr
Ko es redzēju Riga Photo Show 2014
 2014-11-14

Tātad biju Riga Photo Show. Tā mazliet pašķidri, bet laikam jau lieki cerēt, ka šī joma būs superpopulāra - smārtfons ir uzvarējis. Bet nu nav jau pavisam slikti, redzēt ir ko. Un es ceru, ka šī izstāde palīdzēs fotografētājiem ieraudzīt (un noticēt) bezspoguļu kameras. Žēl, ka mūsu tirgū neviens tā nopietni nepārstāv lieliskos, lieliskos m4/3 formāta Olympus un Panasonic - abi izstādē nebija atrodami - taču apskatāms viss plašais Sony APSC un FF kameru klāsts, kā arī, protams, mani jaunie mīlulīši - Fuji.

Canon un Nikon izstādē orientējas tikai uz profesionāļiem. Canon izlikuši milzīgus un vēl milzīgākus objektīvus kuros ikdienā reti kam sanāk ieķīķerēt. Nikon kaut kā ļoti dīvaini rāda vien trīs kameras, kas saliktas zem stikla. Varbūt vēl bija par agru un vēlāk atstiepa vēl kaut ko, bet katrā ziņā stends nevilināja iet iepazīties un aptaustīt.

Sony vērienīgi atvēzējušies un atstiepuši šķiet visu kas saistīts ar fotografēšanu. Sākot ar muciņkamerām un beidzot ar saldajiem pilnakadra alfa skaistulīšiem. Stikla būrī apskatāms arī kāds metru garš objektīvs. Amizanti. Tie, kas atnākuši tukšā dūša, var izmēģināt virpuļaparātu un iemūžināt savu rotējošo ģīmi.

Ejot uz izstādi es biju sadomājies, ka Fuji stendā būs izlikti objektīvi kurus varēs aptaustīt un varbūt pat pamēģināt. Es nezinu kāpēc es tā biju iedomājies, bet katrā ziņā sanāca tāda kā vilšanās, jo visi objektīvi bija sabāzti stikla kastē. Toties, brīvi aptaustāmas ir visas aktuālās kameras. Gan mans saldumiņš X-E2, gan, protams, X-T1, gan vēl tik tikko izlaistais X100T un X30. Pie tam apskatāms arī X-T1 graphite versijā. Elegants verķis.

Līdz šim X-T1 nebiju taustījis. Kad plānoju mainīt fočiku ilgi skatījos uz X-T1 un X-E2. Visi, kas pamēģinājuši “čurā zaļu” no sajūsmas par X-T1 lielo skatu meklētāju un atlokāmo ekrānu. Es personīgi galīgi nejutu vajadzību ne pēc viena, ne otra, tāpēc (un, protams, arī cenas dēļ…) izvēlējos X-E2. Tagad izstādē aptaustīju X-T1 un laimīgi sapratu, ka neesmu kļūdījies. Tas ir absolūti kolosāls verķis, bet E2 tomēr ir mazāks, vieglāk pārvaldāms un galu galā, tam ir tieši tā pati matrica.

X100T arī ir viens absolūti kolosāls aparāts. Fiksētais objektīvs, ļoti kompakts, tā pati “spoguļkameras” APSC matrica. Pirms diviem gadiem, es būtu izvēlējies to. Šobrīd, kad divus gadus nodzīvoju ar Panasonic ar fiksēto objektīvu, es atkal gribu paspēlēties ar vairākiem objektīviem.

Ok, kas vēl izstādē atrodams… Patiesībā nekas daudz. Ir kaut kādi printeri, ploteri, kas man absolūti neinteresē. Ir gaismas un statīvi, kas man drīz interesēs, bet tam vēl nepievērsu uzmanību. Viens feins stends ir blakus Canon, kur pieejami droni un dažādi verķi stabilizācijai filmējot. Pats saldākais ir DJI Ronin, kas ir vienkārši fantastisks rīks. Ja sanāk, pamēģiniet paspēlēties.

Ā, vēl, katru dienu izstādē notiek dažādi semināri. Pačeko programmu, iespējams būs kas noderīgs. Es iešu svētdien šo to paklausīties.

Ja slinkums iet, vari apskatīt manuprāt interesantāko manā albumā: Riga photo show 2014


DJI Ronin

Fotogrāfs Zack Arias par Fuji (garš stāsts, bet noskaties, varbūt noticēsi mirorlesiesm;) )


  
comments powered by Disqus


↑ uz augšu ↑

rss feed

Kakao.lv

Hosted by TunT.lv