Mēs visi zinām Stranger Things, The Queen's Gambit, The Good Place. Arī Flea Bag un dažādi nišas seriāli ir nonākuši apritē. Bet ir tādi, par kuriem daudzi izrādās nezina. Kad ar kādu kolēģi vai jaunu paziņu sākam runāt par seriāliem - bieži vien daudzi manis piesauktie citiem ir palikuši ārpus redzes loka. Tāpēc nolēmu uztaisīt nelielu sarakstiņu ar brīnišķīgiem un izciliem seriāliem, ko daudzi, iespējams, nezina. Protams, tas ir pilnībā subjektīvs vērtējums! Katram mums savas gaumes un savas traumas, kas ļauj izbaudīt to, kas citiem varbūt nesaista. Ok, mazāk muldēšanas, vairāk nosaukumu!

Better Things
Brīnišķīga, nepiespiesta drām-komēdija. Māte ar trim meitām dažādos “kritiskos” vecumos. Audzināšanas izaicinājumi, attiecības, vientulība. Smieklīgi un izaicinoši, bet ļoti, ļoti sirsnīgi.
The OA
Smadzenes mežģoša mistērija ar absolūti negaidītiem pavērsieniem. Neizbēgami ir fantāzijas elementi, bet šeit nav nekādi streindžertingu reptiļi vai kas tāds. Ļoti nopietns, ļoti dīvains. Noteikti nav piemērots bērniem. Ja ir interese par šo, es iesaku neko par to nelasīt iepriekš un vienkārši noskatīties pirmo sēriju. Ja tā nepavilks, tad seriāls nav priekš tevis. Ja pavilks - saturies, jo gribēsi noskatīties visu vienā piegājienā!
Patriot
Nosaukums droši vien atbiedē daudzus skatītājus. Bet šis absolūti nav stāsts par kādu karavīru, veterānu vai vienkārši karogā tītu fanātiķi. Tas ir spiegu gabals. Lēns, bet aizraujošs. Drusku pārspīlēts, bet citādi nekā tu iedomājies.
Homecoming
Šis ir atkal no tiem, kur noskatoties pirmo sēriju, es tā arī nepiecēlos no dīvāna pirms nebiju noskatījies visu. Absolūti ievelkošs. Atkal ir mistērija, bet šeit nenotiek nekas biedējošs vai vizuāli šausminošs. Lēnas, bet ievelkošas sarunas, kas mēģina atšķetināt kaut kādu ārkārtas notikumu.
Letterkenny

Īsumā - Kanādas pāķi un viņu pāķu problēmas. Tas izklausās mazliet pēc totāla aizspriedumaina balagāna, bet šis ir kaut kas pilnīgi pretējs tam. Iesaku skatīties ar titriem, lai spētu izsekot valodas pingongam, kurā katru reizi skatoties varēs atrast arvien jaunus satīras un sarkasma līmeņus. Pārsvarā viss ir balstīts tikai dialogos, reālas rosības ir maz. Izņemot kaušanos. Ik pa laikam pāķiem ir jāizkaujas! Un arī tas ir pilnīgi citādāk nekā šķiet.
Casual

Vēl viens brīnišķīgs seriāls no kura, iespējams atbaida nosaukums. Varētu padomāt, ka tas ir salkans gabals par “gadījuma sakariem”, taču tas ir ļoti sirsnīgs stāsts. Māte ar pusaugu meitu, viņas brālis, mēģinājumi atrast attiecības un saprast kā dzīvot pēc šķiršanās. Drām-komēdija.
You're the Worst

Brīnišķīgi nepieklājīgs stāsts par apmēram trīsdesmitgadniekiem Losandželosā. Egoistisku nihilistu mēģinājumi saprast dzīvi.
The Duchess

Britu-kanādietes Ketrinas stendaps pārvērsts seriālā. Māte ar meitu, ļoti necenzētas sarunas un situācijas. Karaliskā elegance ar brutālu satīru.
Atypical

Nav pats dižākais seriāls ne saturiski, ne vizuāli, bet ir diezgan sirsnīgs un ļauj mazliet ieskatīties citā pasaulē. Stāsts par pusaudzi ar autismu, viņa šķietami laimīgo ģimeni un skolas dzīvi.
Gan jau aizmirsu vēl kaut ko dižu un nosacīti mazpazīstamu. Ja atcerēšos - papildināšu sarakstu. Tikmēr pieminēšu vēl pāris, kas arī ir ievērības cienīgi, lai arī nav manuprāt tik izcili, kā iepriekš pieminētie, vai ir jau krietni populārāki.
Schitt's Creek - droši vien diezgan dzirdēts un redzēts. Burvīgs stāsts par turīgu ģimeni, kas pēkšņi palikusi bez naudas un mēģina izdzīvot lauku miestiņā. Tas ir labāk nekā izklausās.
Difficult People -  wannabe influenceri trīsdesmitgadnieki. Izsmej visu un visus.
It's Always Sunny in Philadelphia - skatoties pirmo reizi bieži nākas aizrīties un palikt bez vārdiem par šokējošo bezgaumību, banalitāti un rupjībām. Būtu jāiekļauj obligātajā literatūrā visiem, lai cilvēki beidzot saprastu, ka jokot drīkst par visu.
11.22.63 - Stīvens Kings par Kenedija atentātu. Milzu spriedze ar nelielu šausmu piesitienu.
Spy (2011) - ļoti viegls britu humora gabals. Banāls, bet ne stulbs.
Whites - arī britu gabals ar tipisko britu humoru.
Arrested Development - šo vai nu tu mīli vai vispār nesaproti. Iekšējie joki septiņos līmeņos. NO TOUCHING!
Lilyhammer - “vecās skolas” Ņujorkas mafiozs ir spiests dzīvot dīvainajā Norvēģijā.
Archer - "pieaugušo multene". Es nekad nebūtu domājis, ka tādu skatīšos, bet reiz pamēģinu. Kolosāls "spiegu gabals". 
Master of None - kaut kas līdzīgs Louie, tikai Aziza izpildījumā. Vairāk kā skeču apkopojums nevis vienots stāsts. Bet kā jau viss šeit minētais - tajā ir kaut kas saistošs.