Džeimijs uztaisījis jaunu video. Viņam visi video ir brīnišķīgi - gan par foto, gan par video. Šoreiz viņam ir vienkāršs stāsts - kamerai ir nozīme, bet ne tā, kā tu iedomājies.
Tas, ko viņš smuki pasaka ir tas, ko es jau sen zināju, tikai varbūt nepratu tik vienkārši noformulēt. Jā, kamerai ir nozīme, bet ne jau megapikseļiem vai autofokusiem vai lutiem un logiem. Nozīme ir tam, cik tev pašam tā kamera patīk. Cik ļoti tu gribi to lietot. Cik labi tu to pārzini.
Man ir laimējies izspēlēties ar visdažādākajām kamerām. Visjaunākajām, visdižākajām, visātrākajām utt. Tās visas ir brīnišķīgas, bet tikai dažas ir “manas”. Man, piemēram, ir vienalga cik kadrus sekundē šauj 1DXM3. Man nerūp, cik ātri un stabili fokusējas Sony alfas. Man rūp, lai man būtu prieks to kameru turēt rokās, apčamdīt, apskatīt, paspaidīt pogas, paraustīt kloķus.
Esmu Fujifilm fans jau gandrīz desmit gadu, bet tas nenozīmē, ka man patīk viss, ko viņi piedāvā. Protams, tās nenormāli dārgās un spējīgās vidējā formāta GFX kameras ir fantastiskas, bet atskaitot pirmo sajūsmu man īsti nav prieka ar tām darboties. Tām nav *tā* garša, lai cik diža būtu bilde.
Mana labākā kamera? Arvien mans X-E2 ar 35mm F1.4 objektīvu. Tā ir sapņu mašīna. Jā, pietrūkst uz augšu atlokāms ekrāns, jā gribētos ūdensizturīgu, bet saskaitot visu kopā - šī ir kamera, ar kuru vienkārši gribas bildēt. Un tas ir galvenais, vienīgais, kam ir nozīme.
X-E2
X-E2