Es gribēju braukt jau pirms vairākiem gadiem. Bet tad uznāca pandēmija. Pēc tās diemžēl netika atjaunots tiešais reiss no Londonas uz Sentdžonsu, taču, labi meklējot, izdevās atrast optimālu lidojumu caur Monreālu. Protams, ceļā aiziet visa diena, bet tā ir ar visiem pārokeāna lidojumiem.

Kāpēc es tur braucu? Jo gribēju redzēt aisbergus. Es gribēju redzēt, kā jūrā peld aisbergi. Man tas šķita tik absolūti fascinējoši, ka nespēju neaizbraukt. Katru pavasari Kanādas ziemeļos no ledājiem lūzt nost milzu gabali un dodas jūrā. Okeānā. Un katru pavasari tie lēnām dreifē pa Kanādas un – jo īpaši, pa Ņūfaundlendas piekrasti. Es to gribēju redzēt. Un redzēju!

Tāpat es redzēju arī tuklīšus. Pufinus. Kādus pārsimt tūkstošus. Un vēl es redzēju vali. Un vēl es redzēju krāsainākos namiņus pasaulē. Un vēl es redzēju vientuļākās bākas pasaulē. Un vēl es redzēju skaistāko pludmali pasaulē. Un vēl es redzēju skaistāko meža taku pasaulē. Un vēl es redzēju jaukākos cilvēkus pasaulē.

Un vēl es redzēju lidlauku, no kura pirms gandrīz 100 gadiem Amēlija pārlidoja pāri okeānam.

Lai redzētu aisbergus, ir jāplāno ceļojuma laiks. Visaktīvākie tie ir no aprīļa līdz jūnijam. Šajā laikā savukārt vēl īsti nav sākusies putnu un vaļu sezona, tāpēc, plānojot ceļojumu, ir labi jāapsver kas ir galvenais, ko gribas redzēt. Man tie bija aisbergi, tāpēc braucu maija vidū. Bet, kā jau teicu, laimējās redzēt arī trakoti daudz jūrasputnu un pat vali.

Meklējot viesnīcu, es nolēmu mazliet palutināt sevi un izvēlējos ne pašu lētāko variantu un paliku turpat pilsētā. Tieši pie ostas. Priecājos, ka nolēmu sevi mazliet palutināt. Vēl mani palutināja auto īres darbinieks, kurš, uzzinājis, ka man ir dzimšanas diena, bez maksas iedeva man augstākas klases auto.

Runājot par viesnīcu, arī tai jāņem vērā ceļojuma laiks. Maija beigās sākas aktīvā tūrisma sezona, kad cenas teju dubultojas.

Man arī palaimējās ar laika apstākļiem. Tikai vienu no desmit dienām bija lietus. Pārējās dienas bija vēss un ļoti vējains, bet lielākoties skaists laiks.
Sākotnēji es gribēju apskatīt visu salu, bet sapratu, ka tas īsti nav paveicams. Tā ir pārāk liela. Tāpēc šajā ceļojumā izlaidu lielos kalnus rietumu krastā un apskatīju galvenokārt Avalonas pussalu austrumos.