Otrs nosaukums varētu būt Accidentally Kristīne. Bet, nu, jāpaliek pie kaut kā abstrakta, jo – māksla taču! 

Ok, īsāk sakot. Man patīk bildēt cilvēkus. Bet man nav daudz cilvēku apkārt, jo īpaši, protams, šogad*. Tāpēc es ik pa laikam cenšos pierunāt kolēģus uz bildēšanos. Šogad sanāca vairāki darba projekti kopā ar Kristīni. Protams, meži, muižas ’n shit. Un, ja jau bildēju, tad bildēju. Saku - nostājies tur un paskaties uz mēnesi! Tā pamazām “nostājies, paskaties” kļuva par tradīciju, un nu jau visos pasākumos obligātā programma ir bilde ar Kristīni, kas rāda uz mēnesi (vai tamlīdzīgi). 

Šogad vairākreiz bijām Ventspilī (foršu tūrisma projektu taisījām, iesaku pameklēt) un vienu vakaru aizšāvām uz Irbeni. Tur pamestajās mājās bija iekārtas šūpoles, kur, protams, es liku Kristīnei “skatīties uz mēnesi”. Noņirdzām, ka, ja es būtu īsts mākslinieks, es no šī uztaisītu kādu projektu. Tam vajadzētu atrast kādu sociālo aspektu un atrast artsy-fartsy“dziļdomīgu” nosaukumu. Izdomāju! #utopia2021 Tas taču ir TIK DZIĻDOMĪGI! Jo rezonē ar pamesto sociālisma pagātni Irbenē un ar neskaidrību, vai vispār sagaidīsim 21. gadu. Izdomājām, ka jāmeklē arī sponsori, droši vien jāuzrunā Huawei, jo viņi atbalsta mākslas projektus. 

Nu, tas viss ir joks. Bet tad es sāku domāt, ar ko gan joks atšķiras no mākslas. Sapratu, ka tikai ar apņēmību. Ja es uzliktu bereti, apmestu šalli, ja es uztvertu sevi nopietni, tad šo figņu taču tiešām varētu pavērst par mākslu un, ja ne gluži RIBOCĀ, tad Mūkusalas biroju centra vestibilā toč varētu atklāt izstādi. 

Bet, nu, es nespēju sevi uztvert nopietni un man nav enerģijas izlikties par Mākslinieku. Bet bildes tomēr man patīk. Nu, dīvainas, kā jau manas bildes… Bet feinas. Tāpēc, lūdzu, jums virtuālā izstāde “#utopia2021 - nejauši Kristīne”.

Iedomājieties, ka esat šaurā vestibilā, ka tur es saku īsu runu par sinerģiju un esmi, ka vidēji pazīstams mūziķis neveikli nodzied dziesmiņu bez pavadījuma un tad, pārgriežot sponsora krāsas lentīti, es aicinu jūs apskatīt Foto Izstādi.


*- projekts tapa 2020. gadā